V nasledujúcich riadkoch sa presvedčíme, že výrok z nadpisu článku tak úplne neplatí. Títo významní jednotlivci sú výbornými príkladmi osobností, ktoré sa formovali Montessori vzdelávaním. Vo svojich životoch uspeli a boli prínosom pre spoločnosť. Tu sú niektorí z nich:

  1. Larry Page a Sergey Brin: Spoluzakladatelia spoločnosti Google, Larry Page a Sergey Brin, navštevovali Montessori školu v ich  ranom veku. Je známe, že Montessori metódy podporujú zvedavosť a kritické myslenie, čo môže byť prínosom pre úspech v oblasti technológií a inovácií.
  2. Princ William, vojvoda z Cambridge, navštevoval Montessori školu v mladom veku. Princ William a jeho brat, princ Harry, mali možnosť absolvovať Montessori vzdelávanie v Montessori škole Wetherby v Londýne. Montessori školy sa tešia popularite v niektorých kráľovských a prominentných rodinách kvôli svojmu dôrazu na individuálny rozvoj a kreativitu.
  3. Jeff Bezos: Zakladateľ spoločnosti Amazon, Jeff Bezos, tiež začal svoje vzdelávanie na Montessori škole. Jeho schopnosť kreatívneho myslenia a podnikania môže byť ovplyvnená Montessori prístupom, ktorý podporuje samostatné učenie a iniciatívu.
  4. Anne Frank: Slávna autorka denníka „Deník Anny Frankovej“ tiež navštevovala Montessori školu. Jej schopnosť zaznamenávať a analyzovať udalosti a jej odvaha v čase holokaustu môžu byť ovplyvnené Montessori hodnotami, ako je empatia a sociálna spravodlivosť.
  5. Will Wright: Tvorca populárnej videohry „The Sims,“ Will Wright, má tiež Montessori vzdelávanie vo svojej histórii. Táto hra dáva hráčom možnosť tvoriť a riadiť virtuálne svety, čo môže byť odrazom Montessori filozofie dávania slobody a tvorivosti detí.
  6. Katharine Graham: Slávna novinárka a vydavateľka Washington Post, Katharine Graham, absolvovala Montessori školu vo svojej mladosti. Jej schopnosť viesť významné médiá a podieľať sa na historických novinárskych udalostiach môže byť ovplyvnená Montessori princípmi slobody prejavu a demokracie.
  7. T. Berry Brazelton: Pediatr T. Berry Brazelton, známy svojím výskumom a prácami v oblasti detskej psychológie a vývoja, bol jedným z absolventov Montessori školy. Jeho pochopenie detí a detského vývoja mohlo byť ovplyvnené Montessori prístupom k vzdelávaniu.
  8. Jacqueline Bouvier Kennedy Onassis: Bývalá prvá dáma Spojených štátov Jacqueline Kennedy Onassis navštevovala Montessori školu v mladom veku. Jej kultúrna erudícia a jej úsilie o ochranu kultúrnych dedičstiev môžu byť ovplyvnené Montessori dôrazom na rešpekt voči rôznym kultúram a hodnotám.
  9. Gabriel Garcia Marquez: Nobelovský laureát za literatúru, Gabriel Garcia Marquez, sa tiež učil v Montessori škole. Jeho umelecká tvorba, v ktorej často kombinoval realitu s magickým realizmom, môže byť inšpirovaná Montessori dôrazom na kreativitu a fantáziu. „Neverím, že existuje lepšia metóda ako Montessori, aby sme sa stali citlivými na všetky krásy sveta a ktorá by v nás prebudila zvedavosť ku všetkým tajomstvám života. Podporuje zmysel pre nezávislosť a individualizmus a pravdepodobne to bol aj môj prípad,“ uviedol Marquez.
  10. Peter Drucker: Renomovaný manažér a konzultant či spisovateľ Peter Drucker navštevoval vo svojej mladosti Montessori školu. Jeho prístup k manažmentu a organizačnej teórii sa zameriaval na ľudský potenciál a rozvoj, čo môže byť ovplyvnené Montessori princípmi podporujúcimi individuálny rast.

Ich prínosy v rôznych oblastiach ukazujú význam tohto pedagogického prístupu pri tvorbe osobností, ktoré môžu zanechať trvalý odkaz vo svete. A čo vy milí rodičia? Chcete, aby vaše deti boli v dospelosti úspešné a šťastné? Doprajte im kvalitné vzdelávanie. Navštívte našu základnú školu Kalogatia a presvedčtesa , že učiť sa dá aj inak. Zdroj: wikipedia, Montemama, http://www.montessori-blog.org/