Letné dni prinášajú aj veľa pohybu vonku. V materskej škole Mimi a Monty vieme, aká dôležitá je fyzická aktivita pre zdravý vývoj detí, a preto pre našich drobcov pripravujeme tie najpestrejšie pohybové a vzdelávacie aktivity. Pozývame vás, aby ste sa inšpirovali našimi letnými aktivitami, ktoré nielen zabavia, ale aj rozvíjajú zručnosti detí.

Okrem pravidelnej jogy a kurzov plávania, máme v lete k dispozícii našu záhradku a okolité ihriská, kde deťom ponúkame množstvo aktivít. Hráme jednoduché hry s loptou, vytvárame dráhu pre kolobežky alebo odrážala.

Deťom dávame rôzne veľké bublinové paličky a nechávame ich fúkať a chytať bubliny. Rozpohybujeme tak celé ruky, ktoré deti následne zúžitkujú pri písaní prvých písmenok alebo jemno-grafomotorických aktivitách.

Na záhradke používame aj farebné pásky alebo kriedy na vytvorenie ciest a špeciálnych políčok, po ktorých môžu deti chodiť, skákať a balansovať. Táto aktivita zas rozvíja ich rovnováhu a koordináciu.

Zmyslohrátky

Zmyslové boxy sú ďalšou výbornou aktivitou, ktorú poznáme aj vďaka Montessori pedagogike. Vieme vytvoriť hry, ktoré deťom „rozozvučia“ všetky zmysly. Vytvárame zmyslové boxy s rôznymi textúrami, ako sú piesok, voda, ryža alebo fazule. Deti môžu skúmať rôzne materiály dotykom, čo rozvíja ich zmyslové vnímanie.

Poznáte príbehové karty? Vyrábame karty s obrázkami a nechávame deti vymýšľať a rozprávať príbehy podľa obrázkov. Tvorba a rozprávanie príbehov rozvíja jazykové zručnosti a predstavivosť, čo je základom pre ich budúce čitateľské schopnosti.

Tiché a pokojné aktivity

Niektoré aktivity môžu byť pokojné a relaxačné, ideálne pre horúce popoludnia. Výborné je vonkajšie čítanie.  Pripravíme deku a vezmeme obľúbené knihy von. Čítame deťom alebo nechávame ich „čítať“ samostatne, čím podporujete lásku k čítaniu.

Kto by nemal rád pozorovanie mrakov? My teda áno. Niekedy len tak ležíme na tráve a pozorujte mraky. Nechávame deti rozprávať, čo v nich vidia. Táto aktivita podporuje relaxáciu a predstavivosť.

Leto ponúka nekonečné možnosti na zábavu, učenie a objavovanie. S týmito aktivitami môžu škôlkari v MŠ Mimi a Monty tráviť čas vonku, rozvíjať svoje zručnosti a vytvárať si krásne spomienky. Pridajte sa k nám a užite si leto plné hier, smiechu a objavovania spolu s nami.

Ak máte záujem o viac informácií alebo sa chcete pridať k našim letným aktivitám, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám priblížime, ako si leto užívame a zároveň rastieme v Mimi a Monty.