Leto je tu a s ním aj horúce dni, ktoré nás lákajú tráviť čo najviac času vonku a pri vode.  Je to čas, kedy aj my v školke Mimi a Monty s deťmi hľadáme aktivity, ktoré ich budú v našej záhradke nielen zabávať, ale aj rozvíjať ich zručnosti a podporovať nezávislosť či fantáziu. Aj pre vás, milí rodičia, sme pripravili niekoľko tipov, ako tráviť horúce letné dni s deťmi doma či na chalupe. Niektoré sú inšpirované Montessori princípmi.

Voda, voda, voda

Voda je skvelým spôsobom, ako sa osviežiť a zároveň zabaviť.

Vyskúšajte vodné farby. Použite farebné kriedy, ktoré sa rozpúšťajú vo vode, a nechajte deti maľovať štetcom na chodník či cestu. Táto tvorba je pre drobcov zábavná a jednoduchá zároveň.

Vodné stolíky

Nastavte vodný stôl s rôznymi nádobami, lievikmi, lyžicami a hračkami. Deti môžu experimentovať s prelievaním, nalievaním a prúdmi vody. Tí zručnejší si radi vyrobia loďku z korkových zátok, či iných materiálov.

voda

Prenášame vodu

Naplňte malé vedierka a nechajte deti prenášať vodu z jednej nádoby do druhej pomocou špongie alebo malej odmerky. Táto aktivita rozvíja motorické zručnosti a koordináciu.

Kreatívne aktivity

Na jar začíname s tvorbou z prírodných materiálov a v lete tieto zručnosti naďalej rozvíjame.

Nechajte deti vytvárať dielka z kamienkov, listov, kvetov a vetvičiek. Káždé ročné obdobie prináša iné farby, vône, a rastlinky. Môžu ich lepiť na papier alebo ich používať na vytváranie obrazcov na zemi. Prípadne použite farebný piesok a nechajte deti tvoriť svoje vlastné pieskové obrazy a sochy.

Ak vás tieto aktivity oslovili a chcete, aby aj vaši drobci v škôlke rástli a radovali sa z pekných hier a aktivít, neváhajte nám zavolať a dohodnúť si stretnutie.