V utorok, 22. augusta, zažili Pezinčania výnimočný hudobný večer.  Na pôde Súkromnej základnej školy Kalogatia sa stretli umelci z vyšehradského regiónu, aby svoj talent premenili na miesto fascinujúcich hudobných zážitkov.

Dramaturgia spojila virtuózov, ktorí sa na koncerte predstavili ako lektori v rámci Vyšehradskej hudobnej mládežníckej akadémie.

Zazneli skladby najznámejších hudobných skladateľov v podaní slovenskej gitaristky Miriam Rodriguez Brüllovej, popredných českých violončelistov Petra Nouzovského a Jana Pospíšila. Na flaute sa predstavila maďarská umelkyňa Katelin Stefula. Skvelých hudobníkov doplnil huslista Emanuel Salvador.

„Vážime si, že sme mohli privítať mladých hudobníkov a ich prominentných lektorov na pôde našej základnej školy Kalogatia. Hudba je radosť aj liek, spája ľudí a generácie. Tešíme sa na podobné spoločné projekty v Pezinku aj v budúcich ročníkoch,“ uviedla Linda Balážová, riaditeľka SZŠ Kalogatia.

Koncert sa uskutočnil za účasti významných hostí a hudobníkov.

Zľava: gitaristka Miriam Rodriguez Brüllová, primátor mesta Pezinok Roman Mács, riaditeľka SZŠ KALOGATIA Linda Balážová

Cieľom hudobnej akadémie je intenzívna interakcia medzi študentom a učiteľom. Tá vedie k výraznému zlepšeniu žiakov vo veľmi krátkom čase.

Na rozdiel od iných porovnateľných podujatí sa projekt hudobnej akadémie zameriava aj na spoločné koncertné vystúpenia, čo je pre mladých hudobníkov neopakovateľným zážitkom.

Hudba je najprijateľnejšou a najjednoduchšou cestou pre harmonický rozvoj osobnosti našich detí. Podpora týchto mladých talentov tak môže v budúcnosti prispieť aj k rozvoju kultúry v našom regióne.

 

Foto: Robert Ragan